Дома Фудбал Останато Погба облечен во дресот од Јувентус му искажа поддршка на Матуиди (ВИДЕО)

Погба облечен во дресот од Јувентус му искажа поддршка на Матуиди (ВИДЕО)

Јувентус вчера потврди дека уште еден играч од нивниот тим е заразен со коронавирусот, а станува збор за Блез Матуиди.

Прв од редовите на Јувентус кој се зарази беше Даниеле Ругани, а вчера беше потврдено дека Матуиди е вториот заразен.

Францускиот играч за врска доби голема поддршка на социјалните мрежи, денес се огласи и неговиот соиграч од репрезентацијата на Франција, Пол Погба.

Погба објави видео во дрес од Јувентус со името на Матуиди под кое напиша:

„Поддршка на нашите пријатели Матуиди, Албин Екдал и на сите спортисти и луѓе ширум светот. Бидете силни и останете дома. Знам дека сите ќе зборувате за тоа дека сум во дрес од Јувентус, но јас само го поддржувам својот соиграч и ништо повеќе“; порача играчот за врска на Манчестер Јунајтед.

View this post on Instagram

🇬🇧 Supporting our Juventus and Sampdoria friends @blaisematuidiofficiel, @albinekdal and all athletes and people around the world who are facing this difficult moment.⠀ ⠀ Be strong, #StayAtHome and be safe 💪🏾!⠀⠀ ⠀ New training camp is called …⠀⠀ Quarantine PP Arena, open 24/7! 🏋🏾‍♂⠀⠀ Having fun working at home 🏠 with my brother @victorlindelof!⠀⠀ ⠀⠀ (I know the cheeky ones will talk about the Juventus jersey 😏 I'm just supporting my friends … that's all, nothing more 😁).⠀ ⠀ ⠀ 🇮🇹 A sostegno degli amici di Juventus e Sampdoria @blaisematuidiofficiel e @albinekdal e di tutti gli atleti e le persone del mondo⠀ ⠀ Siate forti, #StayAtHome e fate attenzione 💪🏾⠀ ⠀ Il nuovo campo di allenamento si chiama… ⠀ Quarantena PP Arena, aperto 24 ore su 24 🏋🏾‍♀⠀ Mi diverto ad allenarmi a casa 🏠 con il mio amico @victorlindelof!⠀ ⠀ (So che qualche malizioso parlerà del fatto che indosso la maglia della Juventus 😏, ma lo faccio solo per dare un segno di supporto al mio amico, non c’è nessun’altra ragione 😁).

A post shared by Paul Labile Pogba (@paulpogba) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Човекот кој го откри Гризман: Во Барса не му подаваат, се гледа дека има проблем и не ужива

Човекот кој го откри Антоан Гризман и тоа како младо момче даде интервју за „Мундо Депорти…