Дома Трансфер зона Погба е нов играч на Јувентус!

Погба е нов играч на Јувентус!

Пол Погба е нов играч на Јувентус!

Договорот помеѓу францускиот играч за врска и клубот од Торино е постигнат и тој од почетокот на јули ќе се придружи на „старата дама“. Ова го потврди италијанскиот експерт за трансфери Фабрицио Романо.

Така Погба се враќа во Јувентус каде што играше од 2012 до 2016 година и тоа во најдобра форма. Во 2016 година Погба беше продаден на Манчестер Јунајтед за 105 милиони евра, а сега по втор пат се враќа во Јувентус бесплатно.

Повеќе детали за овој трансфер можете да прочитате – тука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн ја понижи Барселона: Парите за Левандовски ги сака веднаш, бидејќи смета дека за една година клубот ќе банкротира

Сагата околу трансферот на Роберт Левандовски во Барселона се уште трае, а Баерн Минхен не…