Дома Македонски спорт Мак фудбал ПМФЛ: Калид со првите голови го реши скопското дерби помеѓу Македонија Ѓ.П и Вардар 🎥

ПМФЛ: Калид со првите голови го реши скопското дерби помеѓу Македонија Ѓ.П и Вардар 🎥

Екипата на Македонија Ѓорче Петров денес со 2:1 го победи Вардар во скопското дерби.

На самиот старт уште во третата минута засилувањето на „лавовите“ Ганецот Калид. По тој гол Вардар почна да игра подобро и ја имаше топката во свој посед, а тоа резултираше со изнедначувачки гол. Една одлична акција во гол претвори Стефан Лазаревиќ.

Во самиот финиш од полувремето кога се мислеше дека на одмор ќе се замине со по еден гол на двете страни. Калид доби топка во шеснаесетникот по една лоша проценка на одбранбениот играч на Вардар и го постигна својот втор гол.

Вторите 45 минути донесоа по некоја шанса на двете страни, но резултатот не се промени.

Во вториот натпревар кој се играше денес Работнички и Струга Трим Лум ги поделија бодовите (1:1).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Во Барселона ќе бидат бесни: Објавена е аудио снимката од раговорот на ВАР судијата со Мунера

Реал Мадрид за викендот на гости ја победи Барселона со 3:1 „Кралевите“ успеаа да дојдат д…