Дома Македонски спорт Мак фудбал ПМФЛ: Алексовски донесе бод за Македонија Ѓорче Петров, Струга за првпат сезонава не победи! 🎥

ПМФЛ: Алексовски донесе бод за Македонија Ѓорче Петров, Струга за првпат сезонава не победи! 🎥

Актуелниот лидер на табелата Струга Трим Лум за првпат оваа сезона не успеа да слави победи во еден прволигашки натпревар. Во деветото коло Струга ремизираше во Ѓорче против „лавовите“ 1:1.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Првото полувреме од натпреварот не донесе скоро ништо, се што видовме, видовме во вториот дел. Шабани го отвори резултатот и донесе предност за Струга.

Набрзо по тој гол Македонија Ѓорче Петров остана со играч помалку. Токму по тоа исклучување на Лемос Македонија како да започна да игра подобро, започнаа да се создаваат шанси пред голот на гостите.

Во една таква прилика добија и пенал, сепак Ермендин Адем не го реализираше. До бод Македонија Ѓорче Петров стигна со голот на Филип Алексовски кој влезе од клупата за резерви.

Со ова реми Струга стигна до 25 бодови со кои ќе остане лидер на табелата, во Ѓорче стигнаа до деветиот бод после осум натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…