Дома Фудбал Италија Пирло за глупавиот потег на Мората: Ме налути, такви работи не смее да ни се случуваат

Пирло за глупавиот потег на Мората: Ме налути, такви работи не смее да ни се случуваат

Јувентус вчера одигра 1:1 против Аталанта, а исходот на натпреварот можеби ќе беше поинаков ако Алваро Мората не направеше глупост.

Шпанскиот фудбалер при резултат 0:0 се најде во чиста можност да постигне гол, но Шпанецот обидувајќи се да погоди атрактивно со пета ја промаши топката.

Пирло беше искрен по мечот и порача дека таквиот потег на Мората го налутил.

„Промашувањето на Мората ме налути. Такво нешто не смее да ни се случува. Треба да имате луцидност и да направите вистински избор во даден момент, тој тоа не го направи. Со исклучок на тој момент одигра добар натпревар“, изјави Пирло.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…