Дома Фудбал Лига на шампиони Пиоли разочаран: Многу ни се мали шансите за осминафинале…

Пиоли разочаран: Многу ни се мали шансите за осминафинале…

Милан загуби на домашен терен со 1-3 од Борусија Дортмунд и ги намали шансите за пласман во нокаут-фазата на Лигата на шампиони (ЛШ).

Тренерот Стефано Пиоли по натпреварот кажа дека навивачите имаат право да бидат лути.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


„Го загубивме натпреварот, кога не можеш да постигнеш гол, ти се крши духот. Требаше подобро да се браниме. Сега мора да го победиме Њукасл, имаме мали шанси за осминафинале. Тешко ми е да пронајдам вистински зборови, мислам дека навивачите имаат право да бидат лути“, кажа Пиоли.

Дортмунд е лидер во групата со 10 бодови, ПСЖ има седум, додека Њукасл и Милан освоија по пет бодови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…