Дома Фудбал Италија Пиоли пред отказ, две имиња за можен наследник

Пиоли пред отказ, две имиња за можен наследник

Милан влезе во серија од разочарувачки резултати, иако очекувањата на „росонерите“ оваа сезона беа многу големи.

Натпреварот против Њукасл во среда може да биде клучен за иднината на Стефано Пиоли на клупата на Милан.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Клубот се уште не размислува за отказ на Пиоли, но тренерот повеќе не ужива голема доверба кај раководството.

Италијанските медиуми пренесуваат дека раководството на Милан сака да има спремна замена за Пиоли во случај да продолжат лошите резултати, а како можни наследници се спомнуваат Тиаго Мота од Болоња и Де Зерби од Брајтон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…