Дома Фудбал Италија Пиоли ги загрижи навивачите на Милан: Работите се надвор од контрола, не играме добро…

Пиоли ги загрижи навивачите на Милан: Работите се надвор од контрола, не играме добро…


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Милан игра ужасно во последно време, а дополнителен удар за шампионот беше поразот од Лацио со 0-4.

Тренерот Стефано Пиоли не е среќен поради резултатот и играта на неговите момци, по што во разговор со медиумите посочи што треба да направат.

„Мора да се вратиме во Милано и да работиме напорно. Ова дефинитивно не е нашето најдобро светло.

Дефинитивно се наоѓаме во незгоден момент, не играме добро, а ниту резултатите не се добри. Работите се надвор од контрола и постојат повеќе проблеми.

Не покриваме добро во одбрана, не се враќаме брзо назад и нема комуникација на теренот, но ќе го решиме тоа со напорна работа“, кажа Пиоли.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Фирмињо блиску до нов договор со Ливерпул

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Напаѓачот на Ливерпул, Роберто Фирмињо е бли…