Дома Фудбал Англија Пикфорд го повреди Ван Дајк, од исклучување го спаси само недозволената позиција 🎥

Пикфорд го повреди Ван Дајк, од исклучување го спаси само недозволената позиција 🎥

Eвертон и Ливерпул во овие моменти го играат дербито на „Гудисон“.

Интересна ситуација на овој натпревар се случи во првото полувреме. При резултат 1:1, Пикфорд го повреди Ван Дајкс. Пикфорд сигурно заслужи и исклучување, но се спаси затоа што беше во офсајд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Барселона подготви големо изненадување со дресот за наредната сезона

Барселона во изминатите сезони ќесто го менуваше изгледот на дресовите. Така, дресот на ка…