Дома Топ вести Пике прави „шокантен“ трансфер во Мадрид

Пике прави „шокантен“ трансфер во Мадрид

Барселона сака да се ослободи од Жерард Пике и веќе му порача да си бара нов клуб.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓35-годишниот Пике повеќе не е во стартниот тим, а е еден од најплатените фудбалери во тимот, па Барселона сака да се ослободи од него.

Шпанските медиуми пишуваат дека ова ќе биде последна сезона за Пике во клубот, иако има договор со Барса до летото 2024 година.

Каталонски „Спорт“ пренесува дека Пике кариерата може да ја продолжи во големиот ривал Атлетико Мадрид.

Симеоне верува дека Пике ќе биде многу корисен во неговиот тим и дека се уште може да игра на врвно ниво.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…