Дома Видео Перфектен пенал: Ова не го бранат ниту двајца голмани! 🎥

Перфектен пенал: Ова не го бранат ниту двајца голмани! 🎥

Mногумина ќе кажат – „кога пеналот е добро изведен, одбран нема“ и веројатно се во право. Токму еден таков пенал сега видовме во Шпанија.

Фудбалерот од редовите на Еибар, Агер Акетче го привлече вниманието на медиумите со својот перфектно изведен пенал кој дефинитивно ниту еден голман не би одбранил.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Момент кој не би требало да се опишува со зборови, само погледнете…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Дончиќ дели и „банани“: Го „залепи“ најдобриот играч на Оклахома 🎥

Екипата на Далас Маверикс изминатата вечер славеше победа против Охлахома и така дојде до …