Дома Трансфер зона Перишиќ до крајот на месецот го напушта Тотенхен?

Перишиќ до крајот на месецот го напушта Тотенхен?

Mинатата недела познатиот италијански новинар, Фабрицио Романо објави дека Хајдук не се откажува од доведување на Иван Перишиќ во овој преоден рок, но многу работи зависат од докторските прогнози.

Перишиќ е повреден и засега не е познато кога точно ќе биде спремен да се врати на терените.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


На информацијата на Романо сега се надополни Џон Венхам, човек кој важи за многу близок со клубот и во разговор за „Тотенхем Њуз“ прокоментира дали Перишиќ би можел да замине и кога би требало тоа да се случи.

„И понатаму мислам дека овој месец ќе има продажби и позајмици. Верува м дека Перишиќ ќе го напушти клубот до крајот на месецит. Видовме коментари на спортскиот директор на Хајдук кој истакна дека е отворена можноста Перишиќ да се врати во нивнио клуб.

 Перишиќ се уште не е спремен, ќе видиме кога ќе биде. Ако се случи да не замине овој месец, тогаш ќе замине на крајот на сезоната кога ќе му истече договорот“, изјави Венхам.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Шок за навивачите на Барселона: Капитенот го изгубил трпението и заминува!?

Капитенот на Барселона, Серхи Роберто повеќе не сака да ја чека Барселона и одлучил да го …