Дома Трансфер зона Перез спрема контранапад за трансфер цел на Барселона

Перез спрема контранапад за трансфер цел на Барселона

0

Реал Мадрид сака да го „украде“ пред носот на Барселона напаѓачот на Ајнтрахт Франкфурт, Лука Јовиќ, пренесува еминентниот „Билд“.

Вчера излезе информација дека Барселона наводно има договор со Јовиќ, а сега „Билд“ пренесува дека Флорентино Перез доставил повисока понуда од таа на Каталонците.

Имено, Барса за потписот на српскиот голгетер понуди 45 милиони евра, а понудата на „кралевите“ изнесува 40 милиони евра.

Јовиќ е под договор со Бенфика, но Ајнтрахт има право да го откупи за 12 милиони евра, што сигурно ќе го направи на крајот на сезоната.


Следете го Sportski.mk и на


Оваа сезона Јовиќ е прв стрелец со 14 постигнати гола и води на листата стрелци пред Роберт Левандовски, Марко Ројс и Пако Алкасер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Човек да не поверува – Тотенхем испраќа скаути на натпреварот Аталанта – Милан!

Oпшто познато е дека премирлигашите трошат најмногу на засилувањем но еден клуб е исклучок…