Дома Фудбал Англија Пеп го „избрка“, но Манчестер Сити не го заборави – голема чест за Џо Харт

Пеп го „избрка“, но Манчестер Сити не го заборави – голема чест за Џо Харт

0

Еден од фудбалските терени во академијата на Манчестер Сити ќе го носи името на поранешниот играч на овој тим.

Голманските тренинзи во академијата во Манчестер Сити сега ќе се одржуваат на теренот кој ќе го носи името на голманот Џо Харт.

Сето ова е во знак на она што овој голман го прикажа во Манчестер каде што помина цели 12 години.

Џо Харт беше член на Манчестер Сити од 2006 година, но ова лето се реши да замине после две години во кои беше испраќан на позајмици во Торино и Вест Хем.


Следете го Sportski.mk и на


Место за Харт во тимот на Пеп немаше, па Харт мораше да побара нов клуб, на крајот го избра Барнли каде што оваа сезона бранеше на осум натпревари.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Олимпијакос му приреди шок на Милан во Пиреа – го елиминираше уште во групната фаза од ЛЕ! (ВИДЕО)

Вечерва беа одиграни и последните натпревари од групната фаза во Лигата на Европа. Најголе…