Дома Видео Пепе тепа и на 40 години 🎥

Пепе тепа и на 40 години 🎥

Во дербито на колото во португалското првенство Спортинг Лисабон со 2:0 го победи Порто, меѓутоа во центарот на вниманието на оваа средба се најде контроверзниот стопер на гостите, Пепе.

Екс-дефанзивецот на Реал Мадрид на почетокот на второто полувреме заработи заслужен црвен картон откако му удри шлаканица на противничкиот фудбалер Матеус Реис.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


За судијата немаше многу дилеми и веднаш го испрати 40-годишниот дефанзивец во соблекувалната.

Пепе во текот на мечот имаше и други дуели во кои реагираше агресивно, па очигледно не се менува и порај тоа што годините полека го стигнуваат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Напаѓачот на Интер го провоцираше Јувентус, па ќе добиеше „воспитна“ од својот татко 🎥

Екипата на Интер по вчерашниот натпревар против Лацио го доби заслуженото Скудето. „Нероаѕ…