Дома Фудбал Англија Пепе се огласи: Се кае што го удрил Алиоски

Пепе се огласи: Се кае што го удрил Алиоски

Француската ѕвезда на Арсенал Николас Пепе и нашиот Езгјан Алиоски се најдоа во центарот на вниманието откако Пепе заработи директен црвен картон по судирот кој го имаше со Алиоски.

Пепе беше исклучен во 52. минута откако го удри Алиоски со глава. За неговиот потег Пепе се извини преку социјалните мрежи.

„Го оставив тимот на цедило и нема изговор за таквото однесување. Жал ми е сакам да им се извинам на навивачите, на соиграчите, на тренерот и на сите во клубот“, објави Пепе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Гвардиола добива 225 милиони за засилувања

Пеп Гвардиола на крајот на сезоната ќе добие голем буџет за трансфери, а целта е да го зас…