Дома Македонски спорт Мак фудбал Пелистер се засили со играч на Вардар!

Пелистер се засили со играч на Вардар!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Најтрофејниот македонски клуб Вардар остана без неколку првотимци поради финансиските проблеми со кои се соочи во претходниот период.

Последен фудбалер кој ја напушти екипата од Скопје е 20-годишниот Ерен Парталко, кој потпиша договор со Пелистер.

Парталко две ипол години го носеше дресот на Вардар, а претходно беше дел и од младинската екипа на Академија Пандев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Алиоски во акција за помош на настраданите во Турција🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Македонскиот репрезе…