Дома Топ вести Пасторе во Рома, Наинголан во Интер!

Пасторе во Рома, Наинголан во Интер!

0

Италијанските медиуми пренесуваат дека се поблиску до комплетирање се трансферите на Хавиер Пасторе во Рома и Раџа Наинголан во Интер.

Раководството на Рома веќе постигна договор со Пасторе, кој ќе потпише 4-годишен договор тежок 4 милиони евра по сезона.

„Волчицата“ на Пари Сент Жермен за неговиот потпис ќе му плати 15 милиони евра плус 5 во име на бонуси, а Артгентинецот се очекува во четврток да пристигне на медицински прегледи.

Пасторе на „Олимпико“ ќе биде замена за Раџа Наинголан, кој е на пат за Интер. „Нероаѕурите“ за Белгиецот понудиле 20 милиони евра плус двајцата младински Николо Заниоло и Андреа Пинамонти.


Следете го Sportski.mk и на


Двајцата млади фудбалери на Интер се проценети на околу 15 милиони евра, па двата клуба се блиску до договор.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Емери сака засилување во одбраната: Арсенал „мерка“ дефанзивец кој знае и да погодува

Унаи Емери одлично започна во Арсенал, но освен на настапите оваа сезона Емери размислува …