Дома Останати Ракомет Парондо: Од Загреб секогаш очекувам нешто ново

Парондо: Од Загреб секогаш очекувам нешто ново

0
vardar

Викендов на програмата во ракометната Лига на шампиони ќе се игра првиот натпревар од осминафиналето помеѓу Вардар и Веспрем.

Загреб и Вардар досега играле десет пати во европските натпреварувања. Вардар победи на три од последните четири натпревари.

Двете екипи добро се познаваат, а оваа сезона веќе играа два пати и тешко е да се верува дека може да има изненадувања помеѓу нив. Меѓутоа Парондо потенцираше дека од Загреб секогаш очекува нешто ново.

„Секогаш од нив очекуваме нешто нови. Нормално е да има притисок затоа што сакаме да играме во четвртфиналето од ЛШ. Не смееме да правиме грешки и мораме да бидеме подобри од Загреб“, изјави Парондо.

Во екипата на Вардар за овој натпревар се врати Вуко Борозан. Натпреварот во Загреб се игра утре со почеток во 20:30 часот.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

И на СЕХА лигата ќе и недостасува Карачиќ: Кара ова не е збогум (ФОТО)

Вардар оваа година одново ја израдува македонската јавност и како и во 2017 година стигна …