Дома Македонски спорт Мак ракомет Парондо: Го принудивме противникот да прави грешки

Парондо: Го принудивме противникот да прави грешки

1

Вардар денес одигра одличен натпревар и запиша победа против Рајн Некар Левен од 27:30.

Црвено-црните го контролираа натпреварот во текот на комплетните 60 минути, а на крајот заслужено славеа.

После натпреварот Роберто Гарсија Парондо секако беше задоволен од неговите момци кои како што кажа го принудиле противникот да прави грешки.

„Кога се враќаш од долга пауза никогаш не знаеш што ќе се случи и затоа сме среќни. Започнавме добро и го принудивме противникот да прави грешки. Ова беше еден навистина одличен натпревар за нас“, изјави Парондо.

Следниот натпревар во Лигата на шампионите Вардар го игра на 16-ти овој месец кога во Скопје ќе гостува Веспрем.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Ќе има директен пренос од осминафиналето на кадетите против Португалија!

Денес од 20:45 репрезентацијата на Македонија до 19 години го игра натпреварот од осминафи…