Дома Трансфер зона Паредес го напушта Јувентус, познат новиот клуб

Паредес го напушта Јувентус, познат новиот клуб


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Италијанскиот гигант Јувентус нема да го откупи договорот на Паредес на крајот на сезоната.

Аргентинецот игра во италијанскиот клуб како позајмен фудбалер од Пари Сент Жермен до крајот на сезоната со опција за откуп на лето.

28-годишниот Паредес во последно време често е на клупата за резерви, а влегол и во расправија со тренерот Алегри.

Паредес нема да остане во ПСЖ и веќе си бара нов клуб, а најсилен интерес за него покажува Галатасарај. Турскиот клуб сака да го донесе во пакет со Ди Марија, кој исто така заминува од Јувентус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед тргнува по Мане

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Садио Мане е незадо…