Дома Видео Папагал прекина натпревар во Хрватска (видео)

Папагал прекина натпревар во Хрватска (видео)

Интересна ситуација ни доаѓа од втората хрватска лига на мечот Бјело Брдо и Цибалија.

Мечот беше накратко прекинат во 80-та минута откако Цибалија постигна гол, а папагал се појави на теренот и слета на грбот на еден од фудбалерите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Нова комедија од Србија: Погледнете го овој автогол 🎥

Нов комичен гол ни пристигнува од Србија. Само една недела откако голман си ја фрли топкат…