Дома Фудбал Италија Пандев пред потпис на нов договор со Џенова!

Пандев пред потпис на нов договор со Џенова!

Горан Пандев полека влегува во залезот на кариерата, но и понатаму капитенот на македонската фудбалска репрезентација игра фудбал на највисоко ниво.

Голема желба на Пандев е со Македонија да се пласира на едно Европско првенство за тоа имаше можност ова лето, но сепак тоа сигурно нема да се случи затоа што собирот на најдобрите европски селекции е одложен за летото 2021 поради пандемијата со коронавирусот.

Секако, Македонија за пласман прво треба да го победи Косово во полуфиналето од баражот за ЕП, па потоа да слави и во финалето против Белорусија или Грузија.

Италијанска „Газета дело Спорт“ пишува дека токму поради ова Пандев нема да ја заврши кариерата на 36 години и ќе го обнови договорот со Џенова. Според информациите клубот веќе му понудил да потпише нов едногодишен договор.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Премиер лигата продолжува на 17 јуни со големото дерби Сити – Арсенал

Aнглиската Премиер лига поради пандемијата од коронавирусот е прекината пред повеќе од два…