Дома Македонски спорт Пандев: Елмас е само 99-та година, но има силен карактер

Пандев: Елмас е само 99-та година, но има силен карактер

Македонскиот капитен Горан Пандев после репрезентативните обврски и настапите за нашата селекција против Словенија и Полска се врати во Италија во каде што веќе за викендот го очекува натпревар со Џенова.

После враќањето во Италија, италијанските новинари најмногу ги интересираше коментарот на Пандев за Елиф Елмас кој прикажува се подобри настап. Елмас блескаше во Скопје против Словенија и со два гола донесе победа на Македонија.

„Елмас е само 99-та година, а веќе е личност со силен карактер. Покажува лидерски способности, сака да победува и да направи големи работи. Наполи направи полн погодок со неговото доведување. И тој самиот е воодушевен што има прилика да иг“, изјави Паднев.

Пандев оваа сезона не игра премногу во Џенова на која не и оди и се наоѓа на претпоследното место во Серија А.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Милан мисли на иднината – го „блиндира“ младиот дефанзивец

Милан денес официјално соопшти дека го продолжил договорот со младиот дефанзивец Матео Габ…