Дома Фудбал Англија Пакета бил под закана на бразилската мафија

Пакета бил под закана на бразилската мафија

Фудбалската асоцијација на Англија го обвини играчот од средниот ред на Вест Хем, Лукас Пакета за четири наводни прекршувања на правилата за обложување.

Англичаните утврдиле дека Пакета во четири наврати намерно добил жолти картони. Медиумите пишуваат дека доколку Пакета не ја докаже својата невиност може да добие суспензија од 10 години.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Истрагата за Пакета започна уште во септември минатата година по извештаите за сомнителни облози во врска со жолтиот картон на играчот од средниот ред на Вест Хем во првото коло од веќе завршената сезона 2023/24.

Бразилски медиуми, кои внимателно го следат случајот, тврдат дека Пакета, под закана од бразилската мафија, бил принуден да ги добива жолтите картони.

Еден од шефовите на бразилското подземје упатил серизно закани до Пакета и неговото семејство дека поради големиот број на уплати мора да добие жолти картони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фернандеш имаше порака за сите кои го критикуваат Роналдо

Кристијано Роналдо не постигна гол за Португалија и во вториот натпревар на ова Европско п…