Дома Фудбал Италија Падна примирје: Икарди се враќа во тимот на Интер

Падна примирје: Икарди се враќа во тимот на Интер

Маури Икарди веќе повеќе од еден месец натпреварите на Интер ги следи од трбините откако одби да тренира заедно со тимот.

На Икарди најпрво му беше одземена капитенската лента, а причините за тоа клубот официјално се уште не ги соопшти. Од тогаш Аргентинецот одби да игра под изговор дека е повреден.

Иако лекарските прегледи утврдија дека Икарди не ја зборува вистината и дека е спремен за игра, сепак аргентинскиот напаѓач одбиваше да тренира со остатокот од тимот, а тренерот Спалети и понатаму одбива да го повика за натпреварите.

Многумина ја обвинија неговата сопруга и менаџер Ванда Нара за целиот скандал, бидејќи се започна околу одолговлекувањето на потпишување нов договор.

Раководството на Интер во последните недели имаше неколку состаноци со играчот и неговата сопруга, а последните информации од Италија потврдуваат дека конечно двете страни договориле примирје.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Икарди од утре ќе се врати на тренинзите со остатокот од тимот и ќе ја искористи репрезентативната пауза за да ја врати формата.

Аргентинецот сигурно ќе биде повикан за следниот меч против Лацио кој на програмата е на 31-ви март, но најверојатно мечот ќе го почне од клупата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Приказната за човекот кој го пензионираше Мајк Тајсон: Денес е дрвосечач и е среќен со својот живот (фото+видео)

Денес не е лесно да се пронајде човекот кој го победи големиот шампион. Кевин Мекбрајд се …