Дома Фудбал Италија „Падна“ важен потпис во Милан

„Падна“ важен потпис во Милан


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Пјер Калулу потпиша нов договор со Милан.

Ова момче кое има само 22 години одигра 20 натпревари сезонава и е еден од најважните играчи на клубот бидејќи може да игра на неколку позиции во тимот.

Калулу по природа е стопер, а новиот договор со Милан има важност до 2027 година.

Французинот со потекло од Конго во Милан пристигна од Лион во 2020 година, оттогаш има одигра 75 натпревари во дресот на славниот италијански клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Манчестер Сити може да виде исфрлен во четврта лига

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Премиер лигата го об…