Дома Фудбал Очигледна игра со рака од Видал, а сигнализација за пенал нема, зошто? (ФОТО)

Очигледна игра со рака од Видал, а сигнализација за пенал нема, зошто? (ФОТО)

Дербито помеѓу Атлетико и Барселона го одбележа ситуацијата од 74. минута.

Топката по едно уфрлување во казнаниот простор очигледно ја погоди раката на чилеанскиот играч за врска на Барселона, Артуро Видал. Во Примера постои видеотехнологија, но судиите сметаа дека не станува збор за пенал.

Шпанскиот судски експерт, Андујар Оливер смета дека судиите не погрешиле.

„Да, јасно е дека Видал играше со рака, но топката прво го погоди во глава а потоа случајно се одби во раката. Тоа судијата добро го процени“.

Во Атлетико, кој по дербито и натаму заостанува бод зад Барселона, беа бесни поради тоа и сметаат дека се оштетени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Станковиќ: Да беше корнер за Милан судијата сигурно ќе дозволеше да го изведат

Синоќа на Сан Сиро екипите на Милан и Црвена Звезда го одигра реванш натпреварот од 1/16 ф…