Дома Останати Ракомет Очекувано: ЕХФ го одложи натпреварот на Металург и Висла

Очекувано: ЕХФ го одложи натпреварот на Металург и Висла

Првиот европски натпревар на Металург оваа сезона ќе почека, во второто коло во рамките од новата сезона Металург требаше да игра дома против Висла, меѓутоа тој меч се одложи.

Еден играч на Металург покажал симптими и имал позитивен тест на коронавирус пред натпреварот со Младос Богданци па затоа цел тим оди во карантин од 14 дена.

ЕХФ потврди дека натпреварот против Висла е одложен и сега се бара нов теремн. Следен европски натпревар на клубот од Автокоманда би требало да биде против Адамар Леон во Шпанија на 17. ноември.

Инаку, Металург има двајца позитивни ракометари и еден член на стручниот штаб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

„Некој сонува да игра во Франција, Германија, Шпанија…Мој сон е Вардар“

19 годишниот Данец Симон Питилик има интересен сон – да заигра за Вардар! Птилик играше пр…