Дома Фудбал Англија „Очајнички“ потег на Гвардиола: Му нуди нов договор на ветеранот!

„Очајнички“ потег на Гвардиола: Му нуди нов договор на ветеранот!

0

Пеп Гвардиола веќе две години е во потрага по играч за врска кој ќе може да го наследи Фернандињо, но никако да успее во намерата.

Ова лето „граѓаните“ го донесоа Родри од Атлетико Мадрид за 70 милиони евра, но очигледно Гвардиола не може без Бразилецот, па ќе му понуди нов договор.

34-годишниот Фернандињо во последно време игра принудно на позицијата централен дефанзивец и е незаменлив во тимот на Гвардиола.

После одличните партии оваа сезона каталонскиот стартег му порачал на раководството дека не сака да го загуби Бразилецот и побарал да му биде понуден нов договор.

Англиските медиуми тврдат дека „граѓените“ му понудиле едногодишен договор, па се очекува Фернандињо наскоро да стави потпис на договорот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Мората за црвениот картон против Мајорка: Ако играв за Реал ќе беше поинаку

Aлваро Мората оваа сезона во дресот на Атлетико Мадрид одигра 10 натпревари во Ла Лигаи  п…