Дома Фудбал Англија Официјало: Ливерпул назначи нов тренер

Официјало: Ливерпул назначи нов тренер

Од Ливерпул денес и официјално потврдија дека Арне Слот е новиот тренер на тимот.

Клубот од Енфилд на социјалните мрежи објави дека токму холандскиот стручњак ќе наследик на Јирген Клоп.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


„Ливерпул може да потврди дека Арне Слот се согласил да биде нов менаџер на клубот и тој официјално ќе ја преземе таа функција од 1 јуни, откако ќе добие работна дозвола“, се вели во соопштението на Ливерпул.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Англија, според цените на фудбалерите, има најголема вреднос…