Дома Македонски спорт Официјално: Јани Атанасов потпиша за Краковија!

Официјално: Јани Атанасов потпиша за Краковија!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Oд вчера македонскиот репрезентативец Јани Атанасов и официјално е нов фудбалер на Краковија од Полска со која потпиша договор на три години.

Во редовите на Краковија Атанасов пристигнува од Хајдук на шест месеци пред истекот на договорот. Хрватските медиуми пренесуваат дека трансферот ќе изнесува 300.000 евра.

Договорот кој го потпиша со Краковија важи до јуни 2026 година.

Атанасов е поранешен младински репрезентативец, додека минатата година влезе во сениорската репрезентација на Македонија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Леброн: Јас сум најдобриот кој ја играл оваа игра

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Леброн го сруши реко…