Дома Фудбал Германија Официјално: Хумелс останува во Дортмунд уште една сезона

Официјално: Хумелс останува во Дортмунд уште една сезона


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Дефензивецот на Борусија Дортмунд, Матс Хумелс денес стави потпис на нов договор и ќе остане во клубот уште една сезона.

Хумелс е член на Борусија Дортмунд од 2007 година, направи трансфер во Баерн во 2016 година, но после три сезони повторно се врати во клубот.

Хумелс изгради легендарен статус во Борусија Дортмунд, па раководството му понуди нов едногодишен договор.

„Многу сум среќен кога играм вп Борусија пред нашите неверојатни фанови. Не беше лесно да ја донесам оваа одлука, но сега слободно можам да кажам дека сум спремен да играм уште една сезона“, изјави 34-годишниот дефанзивец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Де Геа и Манчестер Јунајтед се договорија

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Да…