Дома Македонски спорт Официјално: Филип Антовски нов играч на Истра

Официјално: Филип Антовски нов играч на Истра

Филип Антовски со цел да добие поголема минутажа ја напушти Австрија Виена и како позајмен играч ќе настапува во Истра.

Со позајмицата Истра има и опција да го откупи неговиот договор.

Антовски е капитен на репрезентацијата до 21 година и важи за еден од најталентираните леви бекови во Мкедонија. Во кариерата нстапуваше за Вардар, Динамо Загреб и Славја Софија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Паднал договор: Чурлинов се сели во Барнли!

Новинарот Флоријан Плетенбург кој работи за германскиот „Спорт1“ објави дека постигнат е д…