Дома Македонски спорт Официјално: Тодоровски продолжува во Азербејџан

Официјално: Тодоровски продолжува во Азербејџан

Десниот бек на македонската фудбалска репрезентација Тодор Тодоровски е нов фудбалер на Сумгаит од Азарбејџан.

23-годишниот Тодоровски летово се раздели со Серед и беше во потрага по нов клуб. Имаше неколку понуди од други клубови, но на крајот се реши да продолжи во првенството на Азербејџан.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Сумгаит и е познат на македонската јавност од двомечот со Шкендија во евроквалификациите во 2020 година, станува збор за еден од најдобрите клубови во Азербејџан.

Во кариерата Тодоровски го носеше дресот на: Раднички Ниш, Осијек (втор тим), Шибеник, Вардар, Металург, Кожуф и 11-ти Октомври.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Салах на продажба, Ливерпул ја одреди цената

Салах во летниот преоден рок беше блиску до трансфер во Саудиска Арабија, а медиумите…