Дома Трансфер зона Официјално: Тиаго Силва е играч на Челзи

Официјално: Тиаго Силва е играч на Челзи

Тоа што се најавуваше изминатите денови денес доби официјална потврда, Тиаго Силва е нов играч на Челзи.

Бразилецот вчера во Милано успешно ги помина лекарските прегледи, а утрово пристигна во Лондон и стави потпис на договорот.

Тиаго Силва доаѓа во Челзи како слободен играч откако му заврши договорот со ПСЖ.

35-годишниот дефанзивец потпиша двегодишен договор со лондонските „сини“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Фенербахче испратил официјална понуда за Алиоски?

Иднината на Езгјан Алиоски не е јасна, се уште не се знае дали Џани ќе го продолжи договор…