Дома Македонски спорт Мак фудбал Официјално: Стојановски е нов играч на Шкендија

Официјално: Стојановски е нов играч на Шкендија

Поранешниот македонски репрезентативец Влатко Стојановски и официјално е нов играч на Шкендија.

Стојановски по три години се враќа во Македонија, откако во 2019 година за 1,5 милиони евра беше продаден во Ним, а една година беше на позајмица во Шамбли, по што заигра и за хрватска Горица.

Клубот од Тетово денес и официјално го претстави Стојановски, кој треба да биде големо засилување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Седлоски: Одиме на победа и во Гибралтар!

Tимот на Шкупи вчера забележа убедлив триумф над Линколн од 3:0 и се најде на чекор пред п…