Дома Фудбал Официјално: Реал Мадрид закажа промоција на „Бернабеу“

Официјално: Реал Мадрид закажа промоција на „Бернабеу“

0

Официјално соопштение се појави на сајтот на клубот од Мадрид.

Хуан Лопатеги е нов тренер на Реал Мадрид и тоа беше објавено на почетокот на оваа недела, а договорот со европскиот шампион го плати со отказ во шпанската репрезентација.

ФС Шпанија на чело со претседателот Рубиалес одлучи да го отпушти Лопатеги на само еден ден пред Мундијалот и на негово место го промовираше Фернандо Јеро.

Шпанскиот стручњак веќе се врати од Русија, а закажана е и промоција на новиот шеф на стручниот штаб на Реал – денес во 19:00 часот.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Милан се држеше, но Јувентус го имаше Роналдо – Португалецот со прв трофеј во дресот на „старата дама“ (ВИДЕО)

Денес во Саудиска Арабија со почеток од 18:30 часот Јувентус и Милан го одиграа италијанск…