Дома Трансфер зона Официјално: Првото големо засилување потпиша за Евертон, се чекаат уште две!

Официјално: Првото големо засилување потпиша за Евертон, се чекаат уште две!

Карло Анчелоти уште еднаш покажа дека има сериозни планови кога во прашање е Евертон.

Италијанскиот стратег сака да создаде тим кој може да се бори за сите трофеи, а управата на клубот му даде време и пари тоа да го оствари. Евертон во овој преоден рок ќе биде активен.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Денес со клубот од „Гудисон Парк“ договор на три години потпиша Алан од Наполи кој пристигна за околу 25 милиони евра.

Евертон нема тука да застане следни кои се очекуваат да потпишат се Хамес Родригез и Докуре, нивните трансфери би требало да бидат завршени најдоцна во следните 3-4 дена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Шок за навивачите на Барселона: Капитенот го изгубил трпението и заминува!?

Капитенот на Барселона, Серхи Роберто повеќе не сака да ја чека Барселона и одлучил да го …