Дома Фудбал Италија Официјално: Пипо Инзаги нов тренер на Болоња

Официјално: Пипо Инзаги нов тренер на Болоња

0

Тоа што се најавуваше изминатите денови денес доби официјална потврда – Пипо Инзаги е нов тренер на Болоња.

Пипо со одличен успех го водеше тимот на Венеција и на клупата на Болоња ќе го наследи Роберто Донадони.

Ова за Инзаги ќе биде враќање во Серија А, откако во сезоната 2014/15 го предводеше тимот на Милан.

Во следната сезона двајцата браќа Инзаги ќе тренираат клубови од Серија А, бидејќи како што е познато неговиот брат Симоне е на кормилото на Лацио.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нивната мајка е заслужна за СЕ, татко им ги напуштил пред 12-13 години – тешкиот пат на Лукас и Тео Ернандез

Браќата Лукас и Тео Ернандез се меѓу најталентираните дефанзивци во светот на фудбалот. Иа…