Дома Фудбал Германија Официјално: Ноер стави потпис на нов договор

Официјално: Ноер стави потпис на нов договор

Германскиот голман Мауел Ноер го продолжи договорот со Баерн Минхен, потврдија од клубот.

На 28 октомври, Нојер се врати на теренот по 10-месечна пауза откако ја скрши ногата додека скијаше.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Тој веќе се етаблираше во вистинска легенда на баварскиот гигант, па сега само ја продолжи верноста до 2025 година.

„По долго отсуство поради повреда, се вратив. За мене е исклучително забавно да бидам на теренот со овој тим. Сигурен сум дека заедно со навивачите можеме да постигнеме некои големи цели“, изјави Ноер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…