Дома Трансфер зона Официјално: Мората ќе игра во Јувентус и наредната сезона

Официјално: Мората ќе игра во Јувентус и наредната сезона

Алваро Мората и наредната сезона ќе игра во Јувентус.

Додека добива критики за ремито кое го одигра Шпанија со Шведска и за кое многумина го означуваат како најголем виновник стигна потврда дека Мората ќе остане во Јувентус и во наредната сезона.

Јувентус вчера потврди дека договорот на Мората бил откупен. Од клубот од Торино соопштија дека Мората сега има договор до 2022 година и ќе игра за Јувентус за кој постигна 47 голови на 137 натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Интер нема место за Видал: „Нероаѕурите“ сакаат да се ослободат од неговата плата

Чилеанецот Артуро Видал не е во плановите на Симоне Инзаги за наредната сезона во која Инт…