Дома Фудбал Останато Официјално: Михајловиќ нов тренер на Стефан Ристовски

Официјално: Михајловиќ нов тренер на Стефан Ристовски

0
mihajlovic

Пoранешниот селектор на Србија и човек кој долги години помина во италија, Синиша Михајловиќ е нов тренер на нашиот Стефан Ристовски.

Михајловиќ од денес е нов тренер на Спортинг Лисабон каде што би требало да потпише договор на три години, вреден два милиони евра. Познато е какви проблеми имаше

Спортинг кој кулминираше со раскинување на договорот на најдобрите играчи како Руи Патрисио и Бруно Фернандеш.

Темепераментниот стручњак така ќе добие задача да оформи нов тим за наредната сезона со цел да се обиде да ја прекине доминацијата на Порто и Бенфика која трае веќе поли 17 години, но пред се ќе треба да се поправи атмосферата во собекувалната.


Следете го Sportski.mk и на


Спортинг во претходната сезона заврши на третата позиција, па наредната сезона ќе игра во Лигата на Европа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…