Дома Трансфер зона Официјално: Маскерано во Барселона до 2019

Официјално: Маскерано во Барселона до 2019

Аргентинецот Хавиер Маскерано, го продолжи договорот со Барселона на уште една година и се обврза на верност до јуни 2019 година, потврдил спортскиот директор на Барса, Роберт Солер.


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Хавиер Маскерано на „Ноу Камп“ пристигна од Ливерпул во 2010 година, а претходно го носеше дресот на Ривер Плата, Коринтијанс и Вест Хем Јунајтед. Интересно нема постигнато ниту еден гол во досега одиграните 289 натпревари за Барселона.

Со клубот има освоено 16 трофеи, меѓу кои два во Лигата на шампионите и четири во шпанското првенство.

За Аргентина настапи на 133 натпревари, на кои постигна три гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус и Милан во битка за потписот на Жржињо

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Италијанскиот ре…