Дома Македонски спорт Мак ракомет Официјално: Манасков и Даниловски остануваат во РК Охрид

Официјално: Манасков и Даниловски остануваат во РК Охрид

РК Охрид имаше одлична сезона која предвреме заврши поради пандемијата со коронавирус.

Поради тоа раководството ќе се обиде да ги задржи играчите откако веќе стигна потврда дека тренерот Раде Стојановиќ останува на кормилото.

Денес клубот од Охрид потврди дека ги продолжил договорите со двајца важни играчи на уште една година, а тоа се голманот Никола Даниловски и бекот Мартин Манасков.

Двајцата ракометари се важен дел од екипата, па Охрид сигурно ќе има солидна екипа и ќе се бори за висок пласман.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Несторовски: Имав понуда од Црвена Звезда, но…

Македонскиот репрезентативец и член на Удинезе, Илија Несторовски за српските медиуми откр…