Дома Фудбал Англија Официјално: Легендата на Сити ќе биде тренер во академијата на Тотенхем

Официјално: Легендата на Сити ќе биде тренер во академијата на Тотенхем

Легендата на Барселона и Манчестер Сити ќе започне нова кариера како тренер.

Легендарниот Туре кариерата ќе ја започне во академијата на Тотенхем каде што ќе има задача да „произведе“ квалитетни фудбалери кои би можеле да конкурираат за првиот состав каде што во овој момент тренер е Антонио Конте.

Туре веќе е во клубот и се е завршено околу неговиот ангажман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Мајсторија каква ретко се гледа: Ова е најубавиот гол во Лигата на нации🎥

19-годишниот словенски репрезентативец Бенџамин Шешко уште еднаш покажа дека е еден од нај…