Дома Македонски спорт Мак баскет Официјално: И кошарката пред празни трибини

Официјално: И кошарката пред празни трибини

После Фудбалската Федерација на Македонија и Кошаркарската го прифати предлогот на Владата натпреварите да се играат без публика.

Во краткото соопштение на федерацијата стои:

„По добиената препорака од Владата на Република Македонија до сите спортски институции, натпреварите во периодот до 6. март 2020 година да се играат без присуство на публика, Кошаркарската федерација на Северна Македонија официјално потврдува дека сите натпревари кои се во организација на федерацијата ќе се одиграат без присуство на публика“, стои во соопштението.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ШТО НАПРАВИВМЕ: Легендарни моменти од македонскиот спорт (видео)

Во време кога има недостаток на спортски настани, а и препораките се да седиме дома, добро…