Дома Фудбал Останато ОФИЦИЈАЛНО: Евра заработи отказ, суспензија и парична казна!

ОФИЦИЈАЛНО: Евра заработи отказ, суспензија и парична казна!

0

Официјално од Марсеј во денешното соопштение преку кое се обратија објавија дека го осудуваат нападот на Патрис Евра врз еден од фановите.

Некогашниот играч на Манчестер Јунајтед и Јувентус и официјално заработи отказ од клубот. Покрај тоа заработи и суспензија од УЕФА и со тоа нема да има право на настап во европските натпреварувања до јуни 2018. година.

Французинот покрај тоа беше санкциониран и со парична казна од 10.000 евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Останато

Проверете

Кај Валверде мина прагот на толеранција: Каталонскиот предводник гласно се изјасни ПРОТИВ одлуките на управата

Барселона изгледа го договори трансферот со Арсенал од 20 милиони евра во јануари, за Герм…