Дома Топ вести Официјално: Гризман е нов фудбалер на Барселона, има и откупна клазула!

Официјално: Гризман е нов фудбалер на Барселона, има и откупна клазула!

0

Kрај на сагата! Гризман е нов фудбалер на Барселона!

Долго време се шпекулираше за иднината на одличниот Французин, а пред малку Барселона официјално го потврди трансферот.

Каталонците објавија дека ја платила клазулата од 120 милиони евра и Гризман потпишува договор на пет години.

Откупната клазула во неговиот договор ќе изнесува 800 милиони евра.

Наскоро ќе бидат објавен и детали за презентацијата на францускиот напаѓач. Според каталонските медиуми ќе биде во недела, но засега нема официјални информации од клубот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Бомба“ од Италија: Ибрахимовиќ се враќа во Интер?

Италијанските медиуми утрово лансираа вистинска трансфер „бомба“ и тврдат дека Антонио Кон…