Дома Македонски спорт Мак фудбал Официјално: Голгетерот Калид си замина од Македонија Ѓорче Петров

Официјално: Голгетерот Калид си замина од Македонија Ѓорче Петров

Tимот на Македонија Ѓорче Петров официјално го потврди заминувањето на голгетерот од Гана Калид.

Калид од Ѓорче се сели во Тунис каде што ќе игра за шампионот Есперанс. Во Македонија Ѓорче Петров веќе се подготвуваа за заминување на Калид со тоа што од неодамна во клубот се врати поранешниот репрезентативец на Македонија, Самир Фазли.

Во изминатата полусезона во ПМФЛ Калид постигна осум голови на 14 натпревари, подели и три асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ѓоре Јовановски си замина од Беласица после само три натпревари

Искусниот македонски стратег Ѓоре Јовановски после само три кола си замина од клупата на Б…